.

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

Jaką konstrukcję naziemną wybrać? Ile zajmuje miejsca?
Jaką konstrukcję naziemną wybrać? Ile zajmuje miejsca?
Wielu pasjonatów fotowoltaiki i niezależności energetycznej często wybiera naziemne instalacje foto...
 07/04/2022  (1219)    (9)    (0)
Ile zarabia sprzedawca instalacji fotowoltaicznych?
Ile zarabia sprzedawca instalacji fotowoltaicznych?
Ofert pracy nie brakuje na szczęście w naszym pięknym kraju. Mimo pandemii koronawirusa bezrobocie ...
 23/11/2021  (3531)    (8)
Dobór instalacji fotowoltaicznej - jak to obliczyć w oparciu o rachunek?
Dobór instalacji fotowoltaicznej - jak to obliczyć w oparciu o rachunek?
W ostatnich latach nasze domy coraz częściej są odwiedzane przez handlowców, którzy chcą sprzedać ...
 16/06/2021  (1062)    (7)
Składane elastyczne ogniwa fotowoltaiczne
Składane elastyczne ogniwa fotowoltaiczne
Dzięki niedawnemu rozwojowi składanych ekranów do telefonów komórkowych rozwijają się również badan...
 02/06/2021  (770)    (0)
Czy opłaca się instalować pompę ciepła z fotowoltaiką?
Czy opłaca się instalować pompę ciepła z fotowoltaiką?
Pytania o opłacalność montażu pompy ciepła pojawia się dosyć często i zazwyczaj przy budowie albo ...
 27/05/2021  (696)    (0)

Wyświetl wszystkie posty

Ile zarabia sprzedawca instalacji fotowoltaicznych?

Ile zarabia sprzedawca instalacji fotowoltaicznych?

  admin  

 (3530)    (8)

  Fotowoltaika - artykuły

Ofert pracy nie brakuje na szczęście w naszym pięknym kraju. Mimo pandemii koronawirusa bezrobocie jest rekordowo niskie. Niemniej jednak nie oznacza to, że dobrą i dobrze płatną pracę można szybko znaleźć. Zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia zawodowego i kwalifikacji.

Szybki rozwój odnawialnych źródeł energii, znacząco wpłyną na nowe miejsca pracy. Jednak nie ma nic za darmo. Każdy przedstawiciel handlowy, jeśli chce zarobić godne pieniądze, musi nieco się natrudzić.

Umowa o pracę raczej nie wchodzi w grę

Niestety przedstawiciele handlowi w branży fotowoltaicznej raczej nie mogą liczyć na umowę o pracę od pierwszego dnia pracy. Sprzedając panele fotowoltaiczne, trzeba wykazać się niemałą wiedzą techniczną. Niemniej jednak nawiązywanie współpracy na zasadzie prowizji od sprzedaży nie ma większego sensu. Uważać trzeba również na nieuczciwych pseudo pracodawców, którzy obiecują umowę o pracę, jeśli sprzeda się kilka instalacji fotowoltaicznych, a później nie chcą nawet zapłacić prowizji.

W dzisiejszych czasach dobry pracownik musi utożsamiać się z firmą, w której pracuje. W firmach zajmujących się fotowoltaiką przedstawiciele mogą niestety liczyć na umowę zlecenie, najlepsi natomiast na kontrakt menadżerski lub pracować na własnej działalności gospodarczej.

Ile można zarobić?

Zarobki przedstawicieli handlowych nie są raczej z góry określone. Wszystko zależy od umiejętności sprzedażowych i doświadczenia w branży. Mimo tego, że panele fotowoltaiczne sprzedają się bardzo dobrze, konkurencja na rynku jest bardzo duża. Wszyscy doskonale znamy metody marketingowe firm sprzedających fotowoltaikę. Niektórzy ludzie odbierają nawet kilka telefonów dziennie z propozycją darmowej wyceny i audytu.

Doświadczony handlowiec, który świetnie zna się na sprzedaży, bez większych problemów powinien zarobić 10 tysięcy złotych. Niemniej jednak trzeba dobrze znać się na robocie, żeby sprzedawać panele fotowoltaiczne. Nie bez znaczenia jest również cena instalacji. Duże firmy życzą sobie dużo więcej niż te średnie i małe. W większości przypadków przedstawiciel handlowy dostaje od 250 do nawet 400 złotych ze sprzedaży jednego kWp.

Dlatego jeśli chcesz ominąć prowizje handlowców, sprawdź ofertę naszych gotowych zestawów fotowoltaicznych :) Tutaj link https://www.energetyczni.com/12-zestawy-fotowoltaiczne

Dobre zarobki tylko w solidnych firmach

Jeśli ktoś chce wiązać swoją przyszłość z branżą fotowoltaiczną, musi poszukać odpowiedniego pracodawcy. Wszyscy, którzy dobrze płacą mają wysokie wymagania. Wszyscy doskonale wiemy, że panuje obecnie boom na panele fotowoltaiczne. Nie oznacza to jednak, że każdy handlowiec sprzedaje je jak świeże bułeczki.

Potencjalni nabywcy mogą przebierać w ofertach. Konkurencja w tej branży jest coraz większa. Niemniej jednak dobrzy handlowcy, którzy znają się na fotowoltaice, mogą zarobić stosunkowo dobra pieniądze. Trzeba tylko znać się na swojej pracy.

 (3530)    (8)